Lenovo ThinkPad X220T zaskakuje na wielu płaszczyznach. Po pierwsze, rzuca się w oczy obudowa – całkiem duża i niewymiarowa (przez wystającą z tyłu baterię). Otwarcie komputera przynosi kolejne zaskoczenie – matryca jest obrotowa i pozwala zmienić laptop w tablet. Dodatkowo, można z niej korzystać standardowo lub też przy pomocy rysika.
Zalety
Zaletą Lenovo ThinkPad X220T jest z pewnością obrotowa matryca o doskonałych parametrach. Matryca wielkości 12,5’’ jest matowa. Zarówno kąty widzenia, jak i kontrast są bardzo dobre. Nawigowanie w przypadku odwróconej matrycy ułatwiają przyciski znajdujące się tuż poniżej niej. Rysik jest łatwo dostępny i dokładny.
Lenovo ThinkPad X220T wyposażono w procesor Intel Core (w wersjach i3, i5, i7) oraz (w zależności od konfiguracji) zintegrowana kartę graficzną Intel Graphics Media Accelerator HD lub HD Graphics 3000 (w zależności od modelu procesora). Uzupełnieniem jest dysk (160 GB – 320 GB) oraz rozbudowana w niektórych modelach pamięć RAM (4 GB – 8 GB). W zależności od konfiguracji producent dołącza system operacyjny Windows (można „upolować” nawet wersję 7 Professional). Lenovo ThinkPad X220T posiada wygodna klawiaturę i touchpad. Na baterii pracuje do 9 godzin.
Wady
Wśród wad wymienić trzeba dosyć mało ergonomiczny i niezbyt poręczny kształt (spowodowany przez wystającą baterię). Dodatkowo bateria przeszkadza w całkowitym odchyleniu ekranu (jest to mankament zdarzający się również przy innych komputerach Lenovo). Wadą jest również waga laptopa – 1,8 kg przy 12,5’' ekranie to dosyć sporo (waga zależna od zamontowanej baterii). Przy świetnym wyposażeniu sprzętowym producent „zapomniał” o dodaniu przynajmniej jednego portu USB 3.0. Mankamentem może być również brak napędu optycznego.
Podsumowanie
Lenovo ThinkPad X220T jest z pewnością wyjątkowym laptopem. Obrotowa i dotykowa matryca dają mu duże możliwości, a niektóre konfiguracje sprzętowe (zwłaszcza te z procesorem i7) zadowolą wielu użytkowników. W tych konfiguracjach ThinkPad X220T nadaje się zarówno do zaawansowanych aplikacji, jak i tworzenia grafiki. Niestety, te dodatkowe opcje powstały kosztem ładnego wyglądu laptopa. Cena odpowiada zamontowanemu wyposażeniu – za opcję z procesorem i3, 160GB dysku i 4 GB pamięci RAM trzeba zapłacić od 3300 PLN.