Asus EeePad to bardzo ciekawa propozycja urządzenia mobilnego od producenta notebooków i netbooków. Tym razem mamy jednak do czynienia z tabletem. Nie jest to mimo wszystko urządzenie zwyczajne i podobne do wielu oferowanych przez konkurencję. Dzięki wysuwanej klawiaturze QWERTY jest on niemal tak wygodny w użyciu jak przeciętny netbook.
Zalety
Główną zaletą tego urządzenia jest jego mobilność. W stosunkowo niewielkiej obudowie zmieścił się praktycznie pełnowymiarowy komputer, który można obsługiwać zarówno przy wykorzystaniu ekranu dotykowego, jak i wysuwanej klawiatury numerycznej. Stwarza to zupełnie nowe możliwości i zastosowania dla tego typu urządzeń. Kiedy potrzebujemy napisać wiadomość e-mail, czy zredagować tekst, albo pracować z danymi liczbowymi, wystarczy rozsunąć urządzenie, aby stało się równie wygodne w użytkowaniu jak przeciętny netbook. Kiedy natomiast musimy szybko zajrzeć do Internetu albo chcemy zgrać i przeglądać zdjęcia z aparatu cyfrowego, wówczas o wiele wygodniejszy będzie dotykowy ekran, do którego dostęp mamy zawsze. Poza tym duża szybkość działania tabletu związana jest z zastosowanym tu procesorem NVidia Tegra 2 oraz systemem operacyjnym Android znanym doskonale użytkownikom smartphonów. Zastosowany tu akumulator pozwala na aż 8 godzin pracy bez dostępu do zewnętrznego źródła zasilania.
W gry komputerowe na tym urządzeniu raczej nie pogramy, jednak zainstalowana karta graficzna jest wystarczająco wydajna, by za pośrednictwem tabletu oglądać filmy jakości HD na ekranie telewizora za pośrednictwem wbudowanego interfejsu HDMI. Ponadto znajdziemy tu złącze USB, gniazdo słuchawkowe mini jack oraz czytnik kart pamięci. Ekran dotykowy 10,1'' wykonany jest w technologii LED oraz wspiera funkcję Multi-Touch, która sprawia, że w wielu sytuacjach używanie tego typu sterowania komputerem jest o wiele łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Poza tym komputerek ten jest po prostu ładny. Wizualnie niczego mu nie brakuje i doskonale będzie się prezentował zarówno w kobiecej torebce, jak i eleganckiej aktówce biznesmena. Co ciekawe, tablet posiada także moduł GPS, wystarczy więc wgrać mu oprogramowanie z mapami i może służyć jako nawigacja zarówno podczas podróży samochodem, jak i pieszych wędrówek w nieznanym terenie.
Wady
Żeby móc traktować ten tablet jak pełnowartościowy komputer, a do miana takiego po części pretenduje przez obecność pełnej klawiatury QWERTY, brakuje mu dysku twardego z prawdziwego zdarzenia. Zainstalowany tu dysk eMMc 32GB co prawda zapewnia bardzo szybki dostęp do zgromadzonych na nim danych oraz znacznie skraca czas uruchamiania urządzenia, jednak do przechowywania na nim danych to trochę za mało. Tym bardziej, że nie ma tu napędu optycznego. Co prawda producent daje użytkownikom roczny darmowy dostęp do nieograniczonych zasobów na swoim dysku sieciowym, jednak po upływie tego czasu pozostanie za nie zapłacić, ponieważ nie będzie jak zgrać wszystkich zgromadzonych tam danych na tablet. W ostateczności można wykorzystać wbudowany czytnik kart pamięci do powiększenia ilości danych przechowywanych w urządzeniu.
Cena Asus EeePad Slider 32GB zaczyna się od około 1990zł.