Toshiba Satellite L750-12Z należy do laptopów średniej klasy. Niższa cena przekłada się na jakość wykonania i podzespołów, jednak nie przekłada się to na obniżenie komfortu pracy. Dla osób, które poszukują w miarę dobrego sprzętu za przystępną cenę, laptop może okazać się świetnym wyborem.
Zalety
Toshiba Satellite L750-12Z, jak pozostałe modele z serii, charakteryzuje się błyszczącą obudową pokrytą ciekawym wzorkiem. Wbrew pozorom lakierowana powierzchnia nie zbiera brudu z otoczenia ani odcisków palców użytkownika. Laptop prezentuje się elegancko, a połączenie bieli i czerni wyłamuje się ze standardowego designu innych konstrukcji. Obudowa została wykonana z plastiku, ale zachowuje odpowiednią sztywność nie uginając się pod większym ciężarem. Wyjątek stanowi pokrywa, ale powstające odkształcenia nie wpływają na wyświetlany obraz.
Pod maską umieszczono jeden z najpopularniejszych obecnie procesorów – Intel Core i5-2410M, oparty o architekturę Sandy Bridge. Jednostka posiada aktywne technologie takie jak Turbo Boost (podnoszącą taktowanie z 2,3 do 2,9 GHz) oraz Hyper Threading. Z kolei wrażeń graficznych dostarcza dedykowana karta graficzna nVidia GeForce GT 525M, która pozwoli pograć w niektóre nowsze tytuły gier, oczywiście na niskich - średnich detalach).
Wady
Notebook zalicza się do konstrukcji ubogich w złącza. Oprócz standardowych portów, nie znalazło się nic, co mogłoby wyróżnić go na tle innych niskobudżetowych laptopów (np. zabrakło portu USB 3.0). Rozmieszczenie portów również pozostawia wiele do życzenia. Układ zastosowany przez producenta jest niewygodny dla użytkownika, w szczególności jeśli ten korzysta dodatkowo z myszki.
Touchpad posiada mało wyróżniającą się powierzchnię przez co nietrudno o przypadkowe dotknięcia czy częste przekraczanie palcem strefy aktywnej. Niekorzystnie wypada również 15,6-calowa matryca, której odwzorowanie kolorów znacząco odbiega od wzorcowego, a podświetlenie jest nierównomierne.
W laptopie znajdują się dwa układy graficzne: zintegrowany oraz dedykowany. Jednak ze względu na brak wsparcia dla technologii nVidia Optimus, karta Intela jest bezużyteczna i niewykorzystywana przez komputer.