Elegancki, wydajny i w przyzwoitej cenie. Te trzy określenia najtrafniej chyba opisują tego laptopa. Lenovo wypuściło na rynek bardzo udany model, który nie tylko świetnie wygląda dzięki czarnej, eleganckiej obudowie, ale jest także wydajny z powodu zastosowanych tu dobrze dobranych podzespołów.
Zalety
Ciężko w przypadku Lenovo G570 wskazać jednoznacznie główną zaletę, ponieważ ma on ich bardzo wiele. Przede wszystkim jest on naprawdę ładny. Jego elegancka, czarna obudowa doskonale będzie się prezentowała zarówno w domu, jak i na biurku prezesa dużej korporacji. Jednak przecież wygląd to nie wszystko. Każde zastosowanie komputera rządzi się swoimi zasadami i podlega różnym wymaganiom co do wydajności. Innej potrzeba jeśli komputer służy za domowe centrum rozrywki i są na nim odtwarzane filmy HD oraz uruchamiane najnowsze gry komputerowe. Innej gdy jest to laptop wykorzystywany przez studenta do uruchamiania skomplikowanych programów inżynieryjnych. Jeszcze innej z kolei gdy notebook jest narzędziem pracy kadry kierowniczej. Na szczęście model G570 bez najmniejszych problemów poradzi sobie w większości z tych ról, oczywiście poza zastosowaniem jako laptop dla gracza czy inżyniera wykorzystującego skomplikowane programy inżynierskie, graficzne. Został on tak zaprojektowany, aby zapewnić optymalną wydajność przy jednoczesnym oszczędzaniu energii elektrycznej.
Sercem maszyny jest procesor Intel Core i5 o częstotliwości taktowania 2,3GHz, która może wzrosnąć do 2,9GHz dzięki technologii TurboBoost. Technologia ta nie tylko pozwala zwiększyć moc obliczeniową komputera wtedy, kiedy jest o najpotrzebniejsze, ale także daje możliwość oszczędzenia poboru energii oraz generowanego hałasu i ciepła. Im niższe taktowanie, tym mniejsza wydajność, ale też mniejszy pobór prądu i mniej ciepła wytwarzanego przez procesor, a co za tym idzie mniej napracować się musi wentylator – mniej hałasu. Za wyświetlanie obrazu na blisko szesnastocalowym ekranie wykonanym w technologii LED i oferującym rozdzielczość HD odpowiada karta graficzna Radeon HD 6370M. Do przechowywania danych użytkownik otrzymuje do dyspozycji dysk twardy o pojemności 500GB. Na uwagę z pewnością zasługuje także zainstalowana tu karta dźwiękowa High Definition Audio oferująca wysokiej jakości dźwięk, który zadowoli każdego melomana. Oprócz tego interfejs Bluetooth, czytnik kart pamięci oraz 3 porty USB 2.0 i 1 eSATA dla wygodnej i wszechstronnej komunikacji z urządzeniami przenośnymi uczynią wymianę danych banalnie prostą.
Wady
Komputer ten wydaje się być pozbawiony wad. Jest to faktycznie bardzo dobrze zaprojektowany i zestawiony pod względem wydajnościowym sprzęt. Jedyne, do czego można się tu przyczepić, to ilość pamięci operacyjnej. Co prawda 2GB w przypadku komputera tej klasy w zupełności wystarcza, jednak czasy, kiedy taka ilość była standardem mamy już za sobą i dziś spodziewalibyśmy się jednak odrobinę więcej. Już 3GB spowodowałyby, że użytkownik poczułby się dopieszczony przez producenta.