Jeśli potrzebujesz po prostu porządnego komputera do pracy albo domowego okna na świat, HP Presario będzie doskonałym rozwiązaniem. Ten laptop kosztuje niewiele więcej od przeciętnego netbooka a oferuje wszystko, czego każdy użytkownik oczekuje od komputera przenośnego. Poza tym jest całkiem ładny. Nie jest to co prawda majstersztyk „dizajnu”, ale wygląda bardzo estetycznie. Obudowa wykonana została z czarnego plastiku, który w części okalającej klawiaturę posiada delikatną fakturę dodającą swoistego smaczku wyglądowi laptopa.
Zalety
Podstawową zaletą tego komputera jest jego stosunek ceny do jakości. Okazuje się, że można kupić rozsądny komputer w cenie dobrego netbooka. Za około 1400zł otrzymujemy porządnego laptopa, który poradzi sobie praktycznie z każdym zadaniem przed nim postawionym. Oczywiście, nie jest to demon szybkości i nie pogramy na nim w najnowsze gry komputerowe, ale w każdym innym zadaniu odnajdzie się znakomicie. Co zatem siedzi w środku? Wszystko, co w każdym laptopie znaleźć się powinno. Mamy zatem procesor – tu jest to dwurdzeniowa jednostka AMD Athlon II pracująca z częstotliwością 2.1GHz. Do tego 3GB RAM DDR3, co jest naprawdę przyzwoitą ilością pamięci nawet w komputerach z nie najniższej półki cenowej. Duet ten spokojnie daje sobie radę z każdym zadaniem postawionym przed nim przez użytkownika. Z wyświetlanie obrazu na oferującym rozdzielczość HD 15,6-calowym ekranie WXGA odpowiada karta graficzna z rodziny ATI. Jest to Radeon HD4250, który niestety nie plasuje się zbyt wysoko pod względem wydajności, jednak z jego pomocą bez problemu obejrzymy na tym laptopie filmy wysokiej jakości oraz będziemy mogli wygodnie pracować i surfować po Internecie.
Do przechowywania danych służy 320GB dysk twardy, czyli standard w ostatnich czasach. Pracę z komputerem ułatwia ponadto wbudowany czytnik kart pamięci, który pozwala bardzo szybko i sprawnie wymieniać dane między komputerem a urządzeniami przenośnymi, takimi jak chociażby aparaty cyfrowe. Z punktu widzenia komunikacji użytkownik otrzymuje także do dyspozycji 3 porty USB 2.0 oraz, co w dzisiejszych czasach jest już raczej oczywiste, kartę łączności bezprzewodowej Wi-Fi.
Wady
Większych wad w tym laptopie nie znalazłem. Zabrakło tu miejsca na klawiaturę numeryczną. Każdy, kto przesiada się z poczciwego peceta na laptopa wie, jak bardzo jest ona przydatna. Dopiero kiedy brakuje nam tych dodatkowych klawiszy z prawej strony z dajemy sobie sprawę, jak bardzo przydatne są one w codziennej pracy na komputerze. Jednak za tak niską cenę nie ma co narzekać, zaś klawiaturę numeryczną można zawsze dokupić i podłączyć za pośrednictwem interfejsu USB.