Ten budżetowy notebook sprawdzi się w domu i w biurze. Jego zaletą jest nowy procesor gwarantujący płynną pracę nawet z udziałem wielu aplikacji biurowych uruchomionych jednocześnie. Przyciąga też dość atrakcyjna cena.
Zalety
Lenovo B50-80 z wyglądu klasyczny laptop w średniej wielkości. Waży dość niewiele, bo 2,3 kg. Ogólnie prezentuje się dość przeciętnie. Po bliższym przyjrzeniu się obudowie widać, że została wykonana z niskiej jakości plastiku. Nie jest lepiej w kwestii klawiatury, która do najwygodniejszych nie należy.
Dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 5200U o bazowej częstotliwości taktowania 2,2 GHz to jednostka niskonapięciowa. Jest zbudowany w oparciu o architekturę Broadwell i w porównaniu do poprzednika trochę szybszy. Jego możliwości nie ograniczają się wyłącznie do aplikacji biurowych, ale możliwe jest również korzystanie z bardziej wymagających programów.
Procesor Intel Core i5 5200U posiada zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 5500. Umożliwia on korzystanie z multimediów i z prostych gierek. Brak wydajnej karty graficznej powoduję, że gracze powinny omijać tego laptopa dużym łukiem.
W laptopie znajdziemy 4 GB RAM pamięci RAM. Bardziej wymagający użytkownicy mogą rozszerzyć tą ilość bez problemu do 8 GB. Dysk twardy tradycyjny ma pojemność 1000 GB.
Do dyspozycji mamy VGA, HDMI, jeden port USB 2.0 oraz dwa USB 3.0, czytnik kart pamięci, Gigabit LAN, WiFi, Bluetooth jest w wersji 4.0.
Na pokładzie znajduje się akumulator Litowo-jonowy. W czasie normalnej pracy w Internecie możemy liczyć na około 4 godziny działania na baterii.
Notebook w czasie pracy pozostaje chłodny i nie nagrzewa się mocno nawet pod dużym obciążenie. Praca jest słyszalna jednak nie dokuczliwa.
Wady
Największymi mankamentami tego urządzenia są obudowa i ekran. Użyty plastik oraz jakość wykonania detali i klawiatury pozostawiają wiele do życzenia. Niestety wyświetlany obraz też nie jest najlepszy. Laptop został wyposażony w ekran o wielkości 15,6" i maksymalnej rozdzielczości 1366x768 pikseli. Matryca nie jest zachwycająca (dość przeciętne parametry matrycy), jednak w takim przedziale cenowym ciężko spodziewać się czegoś więcej.
Podsumowanie zalet i wad
Zalety:
- dobra cena,
- wydajny procesor.
Wady:
- kiepska obudowa,
- przeciętna matryca
Podsumowanie
Lenovo B50-80 to propozycja dla osób dysponujących kwotą około 2000 złotych i poszukujących dość wydajnego urządzenia (w tym przedziale cenowym). Nie ma co prawda dodatkowej karty graficznej jednak zintegrowany układ działa dobrze w prostych zadaniach biurowych i domowych, a pozwala to zaoszczędzić na niekoniecznie potrzebnej karcie.
Sprawdź ceny laptopa Lenovo B50-80
Sprawdź ceny laptopa Lenovo B50-80 z kartą graficzną AMD Radeon R5 M330