Acer ma w swojej ofercie dużo notebooków. Jednym z nich jest wzięty dziś na warsztat Aspire E5-571G. Sprawdźmy do kogo tak naprawdę skierowany jest notebook Acer Aspire E5-571G.
Zalety
Pod względem designu notebook Acer Aspire E5-571G prezentuje się dość klasycznie. Producent zastosował plastikową, czarną obudowę. Raczej nie można mieć zarzutu co do wyglądu notebooka. Wspomniany plastik posiada matowe powierzchnie. E5-571G prezentuje się dość ładnie i solidnie, choć szału nie ma.
Pod pokładem laptopa Acer Aspire E5-571G znajdziemy dwurdzeniowy i czterowątkowy energooszczędny procesor Intel Core i5-4210U o taktowaniu 1,7 GHz, 4 GB pamięci DDR3L SDRAM (z możliwością rozszerzenia do 16 GB), dedykowany układ graficzny nVidia GeForce 840M z 2 GB pamięci własnej oraz dysk twardy HDD o pojemności 1000 GB. Takie zestawienie podzespołów gwarantuje nam całkiem niezłą wydajność w internecie, z pakietem biurowym, z filmami. Laptop obsłuży nawet bardziej wymagające gry na średnich detalach. Dla przykładu, z tegorocznych produkcji, uruchomimy grę Titanfall przy średnich ustawieniach, podobnie jak Tomb Raider z 2013 roku. W przypadku takich tytułów jak: Thief 2014, Crysis 3, Ryse Son of Rome, Middle-earth Shadow of Mordor - detale trzeba będzie zmniejszyć do minimum. Dlatego notebooka można by polecić mniej wymagającemu miłośnikowi gier.
Atutem omawianego laptopa jest jego kultura pracy. Obudowa nie nagrzewa się zbytnio nawet pod obciążeniem. To samo tyczy się poziomu generowanego hałasu. System chłodzenia Aspire E5-571G działa cicho, dzięki czemu nie obniża się komfort pracy.
Acer Aspire E5-571G wyposażony został w dwa złącza USB 2.0, jedno USB 3.0, wyjście HDMI oraz VGA. Całość waży 2,5 kg. Do zestawu dołączony jest Windows 8.1.
Notebook E5-571G może się również pochwalić dobrymi przebiegami akumulatora. Przeglądając Internet przez WiFi będziemy mogli korzystać z notebooka przez pięć i pół godziny, co jest dobrym wynikiem.
Wady
Pierwszą zauważoną wadą jest 15,6- calowa matryca TFT kolor LCD o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Jakość obrazu jest raczej przeciętna, odwzorowanie barw i kontrast nie są oszałamiające, a kąty widzenia nie pozwalają na wiele wyborów pozycji. Jednak nie można było oczekiwać czegoś innego po notebooku tej klasy cenowej.
Jak w przypadku większości laptopów, tak też tutaj głośniki nie mogą zadowolić maniaków multimediów. Głośność maksymalna może i nie jest taka zła, jednak brak basów potrafi dość mocno dokuczyć.
Podsumowanie wad i zalet
Zalety:
• Długie czasy pracy na baterii,
• Dobra specyfikacja.
Wady:
• Matryca przeciętnych parametrach,
• Przeciętna jakość dźwięku.
Podsumowanie
Jak dobrze widać, notebook Acer Aspire E5-571G zdecydowanie nie jest urządzeniem marzeń, jednak krótko mówiąc – pomimo kilku mankamentów laptop E5-571G wart jest naszego przemyślenia ze względu na zastosowane podzespoły oraz cenę.
Sprawdź ceny laptopa Acer Aspire E5-571G