HP ProBook 470 G3 to propozycja skierowana przede wszystkim do użytkowników biznesowych. Duży ekran, niezłe podzespoły oraz deklaracje samego producenta zapowiadają laptop godny zakupu, także dla osób, które poszukują notebooka do zastąpienia komputera stacjonarnego. A jak jest w rzeczywistości?
Zalety
Obudowa HP ProBook 470 G3 nie została znacząco zmieniona pod względem wizualnym. Nadal głównym materiałem tworzącym konstrukcję jest szczotkowane aluminium. Dół jednostki zasadniczej okrywa tworzywo sztuczne. Poszczególne elementy zostały dobrze spasowane, a i sam laptop pozostaje sztywny i mało podatny na naciski.
HP ProBook 470 G3 został wyposażony w standardowy zestaw złączy. Stąd po bokach laptopa znajdziemy 2 porty USB 3.0 oraz 2 porty USB 2.0, VGA, HDMI, gniazdo sieciowe oraz audio, a także napęd DVD. Nie mogło również zabraknąć czytnika kart pamięci. Wewnątrz notebooka znajdziemy ponadto jeden wolny slot M.2, który pozwoli na montaż dysku SSD.
17,3-calowy ekran zadowoli większość użytkowników. Rozdzielczość wyświetlanego obrazu wynosi 1920 x 1080 pikseli. Matowa powłoka w połączeniu z dobrą maksymalną jasnością umożliwia pracę na zewnątrz w słoneczny dzień. Przeciętny użytkownik nie będzie również narzekać na odwzorowanie kolorów, które jest wystarczające do codziennych zastosowań.
Jedną z najważniejszych zmian wprowadzonych do nowej odsłony rodziny notebooków ProBook 470 jest zamontowanie procesora najnowszej, czyli szóstej generacji Intela. W tym przypadku jest to model Intel Core i5-6200U, niskonapięciowa, dwurdzeniowa jednostka o bazowym taktowaniu wynoszącym 2,3 GHz. Zapewnia on wystarczającą moc do zadań biznesowych i biurowych.
HP ProBook okazuje się dość cichym laptopem. Nawet pod obciążeniem nie staje się irytująco głośny. Temperatury, jakie osiąga obudowa, też są akceptowalne. Tylko w niektórych punktach może być ona wysoka i tylko pod dużym obciążeniem. Jak na tak dużego laptopa, czas pracy prezentuje się zaskakująco dobrze. Przy przeglądaniu stron internetowych przez WiFi notebook powinien wytrzymać z dala od gniazdka ponad 4 godziny.
Wady
Za wrażenia graficzne odpowiada niskobudżetowa, dedykowana karta AMD Radeon R7 M340. Aby móc komfortowo grać, choćby na niskich bądź średnich detalach, w średnio wymagające gry, należy obniżyć rozdzielczość ekranu do 1366 x 768 pikseli. Choć ProBook 470 G3 nie jest laptopem gamingowym, zainstalowana karta graficzna w niewielkim stopniu podnosi jego wydajność.
Podsumowanie zalet i wad
Zalety:
- obudowa niezłej jakości
- dodatkowy slot m.2
- dobra jakość obrazu
- nowy procesor szóstej generacji
- niezłe czasy pracy na baterii
Wady:
- nie najlepsza karta graficzna
Podsumowanie
HP ProBook 470 G3 to udana odsłona, którą warto się zainteresować. Co prawda karta graficzna nie należy do najwydajniejszych, ale jeśli nie należy się do grupy graczy, wydajność laptopa jest wystarczająca. Tym bardziej, że w notebooku trudno znaleźć poważne wady wpływające na jego funkcjonalność czy jakość.
Sprawdź ceny laptopa HP ProBook 470 G3